cztery pory roku

tomek sikora

Album cztery pory roku - poprzednia strona Przeglądaj album Album cztery pory roku - następna strona

Les Quatre Saisons

Cztery Pory Roku - lato Cztery Pory Roku - jesień Cztery Pory Roku - zima Cztery Pory Roku - wiosna

We wrześniu 2014 ukazał się album Tomka Sikory pt. „Cztery pory roku”.

Od 10 do 30 września w Leica Gallery Warszawa przy ulicy Mysiej 3 prezentowana jest wystawa zdjęć, które znalazły się w albumie.

Tomek Sikora to autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych pokazywanych w Polsce i zagranicą oraz 55 wydawnictw autorskich.

Tomek Sikora jest artystą, który stworzył swój własny język fotografii. Jest to dialog ze światłem, który zaowocował dziełami wydobywającymi i zapisującymi to co nieuchwytne, a co jednocześnie jest kwintesencją miejsca i czasu.

Album „Cztery pory roku” to impresje na temat polskiego krajobrazu. Wysmakowane kolory oraz dobrane z ogromną wrażliwością tematy tworzą fascynującą panoramę czterech pór roku. Te zdjęcia to poruszające obrazy łączące malarstwo z fotografią. Pomysł stworzenia takiego cyklu powstał kilkanaście lat temu w Australii i wyrósł z tęsknoty za polska przyrodą, której artysta nadał w albumie wymiar uniwersalny.

Kilkanaście lat, które spędziłem na antypodach, było to dla mnie z jednej strony wspaniałym doświadczeniem otwierającym człowieka na inną kulturę, z drugiej zaś rodziło nostalgię za miejscem naszej młodości i nie tylko. Klimat australijski pozbawia przybyszów z Europy wschodniej wyraźnego rytmu życia narzuconego przez pięknie zróżnicowane cztery pory roku.

W Polsce krajobraz, a z nim człowiek, przechodzą coroczny cykl od radosnego przebudzenia wiosennego, poprzez kolorową kanikułę letnią, nostalgiczną już jesień, do zimowego, otulonego białym puchem snu.

Od kilku lat pomieszkuję w małej wiosce nieopodal Kazimierza Dolnego na Lubelszczyźnie. Poruszająca bliskość wspaniałej natury zaowocowała opowiadaniem o czterech porach roku w Polsce.

Zapraszam Państwa w podróż przez cztery pory roku utrwalone w moich impresjach fotograficznych.

Album jest ekskluzywną publikacją zaprojektowaną przez samego autora i zawierającą 117 zdjęć. Album ma trzy edycje językowe: polską, angielską i francuską. Czytelnicy znajdą w nim miłą niespodziankę. Jest nią przygotowana przez Tomka Sikorę płyta CD zatytułowana „ Co słychać na wsi”, będąca dźwiękowym suplementem do fotografii.

Cena albumu: 108 zł plus koszty wysyłki.


Nakład wyczerpanyPartnerem publikacji jest Leica Gallery Warszawa
Patroni medialni albumu "cztery pory roku":


Jedynka - Program 1 polskiego radia TVP Kultura Art and Business Fotopolis Magzayn Chimera